دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧ - 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2359
 بازدید امروز : 76
 کل بازدید : 155718
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.29
اوقات شرعی
 
صفحه اصلي > اطلاعات همایش > سخن ریاست همایش  

پیام ریاست همایش 

آقای دکتر افشین زرقی - معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی                                 

فناوری اطلاعات از جمله ابداعات در حال رشد در حوزه خدمات اطلاعاتی، امکانات ارتباطی، و منابع الکترونیکی است. به طور کلی فناوری اطلاعات برای تولید و فراهم آوری، پردازش،ذخیره سازی، و اشاعه مواد و اطلاعات، به شکل های گوناگون مورد استفاده قرار میگیرد.این فناوری ها در تامین اهداف آموزشی، پژوهشی، مدیریتی، بهداشتی – درمانی، ومانند آن در سازمان ها نقش مهمی ایفا می کنند.

به طور کلی آنچه موجب شده تا کتابخانه‏هاو مراکز اطلاع‏رسانی از فن‏آوری نوین استفاده کنند عبارتند از: سرعت، حافظه، دقت بسیار زیاد در فراهم‏آوری، انباشت و بازیابی اطلاعات به مدد رایانه و صرفه‏جویی درنیروی انسانی، ایجاد ارزش افزوده، انعطاف پذیری در برابر نیازهای گوناگون، دسترسی یکپارچه به اطلاعات، امکان استفاده ارزان از اطلاعات سایر کتابخانه هاو...

همان طور که گفته شد در سخن از آینده نباید به آینده‏ای دور از انتظار و آرمانی اندیشید. منظور از آینده، آینده‏ای نزدیک، واقعی و قابل دسترسی برای بشر است که به زمان حال پیوسته است. در این که آینده، دنیایی مجازی، خودکار، الکترونیک، اینترنتی، و سایبرنتیک خواهد بود، شکی نیست. ابزارهای انتقال اطلاعات ( محمل‏های اطلاعاتی) رو به کوچک شدن و انعطاف‏پذیریو با قابلیت بیشتر برای به چالش کشیدن دیگر رسانه‏ها پیش خواهند رفت. از سوی دیگرجهان آینده رو به یکپارچگی و به قولی جهانی شدن گرایش دارد که محصول آن وجود فرهنگ‏ها، ایدئولوژی‏ها، و مکاتب متفاوت مادی و فرامادی در این دنیای شبکه‏ای خواهد بود. هوشمندی، تعاملی شدن فضای اطلاعاتی، و همگرایی از عناصر مهم آینده مجازی خواهند بود.

ازاینرو فراهم آوردن محیطی مناسب جهت عرضه آخرین دستاوردهای اساتید و پژوهشگران و دانشجویان کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی کشور در قالب همایش علمی ملی یکی از مهمترین بسترها برای این هدف میباشد. بدین‏منظور دانشگاه درصدد است تا همایشی در سطح ملی برگزار نماید. این همایش باهدف ایجاد بستری مناسب جهت تبادل اندیشه‏ها و ایجاد ارتباط بیشتر و فراهم آوردن زمینه‏ای برای ایجاد تعاملات علمی و فن‏آوریهای نوین اطلاعات ، ارتقاء سطح علمی دانشجویان و پژوهشگران ، کتابداران و شرکت کنندگان ، برگزاری کارگاههای آموزشی و معرفی تکنولوژیهای نوین در حوزه کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی برنامه ریزی شده است.


 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.