شنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٧ - 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2560
 بازدید امروز : 2
 کل بازدید : 158302
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.17
اوقات شرعی
 
صفحه اصلي > اطلاعات همایش > سخن دبیر همایش  

 پیام دبیر همایش

آقای دکتر سیروس مومن زاده - رئیس کتابخانه مرکزی

ورودفناوري اطلاعات به كتابخانه‏ها،بويژه كتابخانه‏هاي دانشگاهي و تحقيقاتي از دهه1960آغاز و  سپس باتبديل مواد و منابع سنتي به ديجيتالي،كتابخانه ها در تمام ابعادخوددستخوش تغييراتي بنيادين شدند. كتابخانه‏هاي دانشگاهي كه به عنوان بخشي از فرآيند آموزشي محسوب ميشوند با استفاده از منابع اطلاعاتي الكترونيكي كه حضور چشمگيري در كتابخانه‏ها پيداكرده است،به شكلهاي مختلفي به فرآيند آموزشي كمك مي‏كنند.

به راستی در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد؟ مسلما آینده باآنچه قبلا مرسوم بوده است، متفاوت خواهد بود. بنابراین حرفه کتابداری باید دست به دگرگونی های اساسی و مشخصی زند، وگرنه کنار گذاشته خواهد شد و کتابداران در حالی که خدمات سنتی اطلاع رسانی را ارائه می دهند، باید به دنبال توسعه مجموعه ای از مهارتهای جدید بوده و نقش ها و وظایف تازه ای را در خود پرورش دهند.البته با توجه به نقش کتابخانه های پزشکی و مراکز اطلاع رسانی پزشکی در زمینه ارائه اطلاعات و خدمات به اساتید و پژوهشگران حوزه بهداشت و سلامت جامعه انکارناپذیر است . از سوی دیگر اهمیت تبادل اطلاعات در جامعه پزشکی و تاثیر فناوریهای نوین اطلاعات در عرصه ارائه خدمات به این جامعه ،موجب توجه به شناخت روشهای دسترسی به اطلاعات علمی و تامین منابع الکترونیکی شده که این امر در ارائه خدمات نوین جامعه پزشکی اثرگذار خواهد بود.

این همایش با فراهم آوردن محیطی مناسب جهت عرضه آخرین دستاوردهای اساتید و پژوهشگران و دانشجویان کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی کشور در قالب مقالات و کارکاه‏های آموزشی / ایجاد بستری مناسب جهت تبادل اندیشه ها و ایجاد ارتباط بیشتر و فراهم آوردن بستری برای ایجاد تعاملات علمی و فناوریهای نوین اطلاعات / ارتقاء سطح علمی دانشجویان و پژوهشگران ، کتابداران و شرکت کنندگان در همایش از طریق برگزاری کارگاههای آموزشی / ایجاد پویایی و انگیزه با مشارکت در فعالیتهای علمی کتابداران / معرفی تکنولوژیهای نوین در حوزه کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی از طریق برگزاری نمایشگاه تخصصی در توسعه و بهبود کیفیت خدمات کتابخانه های پزشکی و ارتقاء توانمندی کتابداران که موجب تاثیر بر بهداشت و سلامت جامعه خواهدشد.

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.